دانلود - عربستان 17ص
 
» تمامی کالاها و خدمات این فروشگاه ، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه میباشند و فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است .
عربستان 17ص محمد میرآب 1397/03/06 دسته بندی : جغرافیا 7

عربستان احتمالاً محل اوليه سامي ها بوده است، كه از چهار هزار سال قبل از ميلاد مسيح به بين النهرين و فلسطين مهاجرت نمودند و بعداً به آشوري ها، بابلي ها، كنعاني ها و آموري ها معروف شدند.

دوران باستان در هزار اول قبل از ميلاد حكومت منائيان در منطقه اثير و در جنوب حجاز در طول ساحل درياي سرخ برقرار شده بود. در قرن اول قبل از ميلاد، منائيان از مركز تجارت خود در ددان (الاولي) دست كشيدند. منائيان يك مركز تجاري در قسمت شمال مدائن تأسيس نمودند. در قسمت شرقي كشور ديلمون قرار داشت كه ظاهراً يك مركز سياسي فرهنگي واقع دركرانة خليج فارس بود.

گاهي اين محل را همان جزيره بحرين دانسته اند اگر چه بخشهايي از قطعة اصلي نيز جزء آن بوده است و با قسمت هاي داخلي سرزمين كه اكنون عربستان سعودي ناميده مي شود روابط تجاري داشته است. اسكندر مقدوني قبل از مرگ نابهنگام خود در سال 323 قبل از ميلاد قصد داشت عربستان را تصرف نمايد و بعد از مدتي حاكمان بطالسة مصر تا حدودي بر ينبوع سلطه يافتند. ولي نبتائيان مانع از سلطة آن ها شدند. سپس كشور در معرض مبارزات سلطه طلبانة حبشي ها و فارسها قرار گرفت. در قرن پنجم بعد از ميلاد، مكّه از نظر اهميت جايگزين شهر پتراي در دورة نباتئيان شده بود.


خرید و دانلود | 2,000 تومان
گزارش تخلف به پلیس سایت
مطالب مرتبط